Вантажні ланцюгові стропи: основні характеристики і види
Для здійснення вантажно-розвантажувальних робіт і в будівництві використовуються стропи різних видів. Тому, перед тим, як купувати ці пристосування, необхідно чітко визначити цільове спрямування Ваших робіт, а також розміри і параметри вантажів, які будуть з їх допомогою переміщатися. Обов’язково зверніть увагу на форму і матеріал Вашого вантажу, адже від них більшою мірою і залежить вибір майбутнього типу вантажних строп. Також важливо врахувати і число гілок, і кут їх нахилу в стропі, з цим Вам можуть допомогти розібратися фахівці в цій галузі. Як тільки Ви зберете всю найбільш необхідну інформацію, Ви сміливо можете купувати потрібний Вам вантажний строп.
Одними з найпопулярніших і надійних представників даної продукції на ринку є стропи ланцюгові, вироблені згідно ДСТУ EN 818-4-2001.
Таблиця вантажопідйомності строп
Фахівці виділяють чотири основні типи таких строп:
Одногілковий ланцюгової строп (1 СЦ). Для його виготовлення використовуються сталеві ланцюги восьмого класу міцності, а також різні комплектуючі матеріали. Це дуже зносостійкі стропи, які можуть застосовуватися навіть в самих екстремальних умовах, а також при великій різниці температур. Дуже часто стропи цього класу використовуються для переміщення вантажів, що мають гострі грані; Двогілковий ланцюгової строп (2 СЦ). Відрізняється від першого класу використанням двох сталевих гілок в своїй конструкції. Це істотно підвищує вантажопідйомність таких строп і робить їх дуже надійними. Дані стропи можуть кріпитися до різних вантажів за допомогою всіляких кріплень, що істотно збільшує їх застосовність для переміщення об’єктів різних форм і розмірів. Переважно їх монтують безпосередньо на гак підйомного крана. Чотиригілковий ланцюгової строп (4 СЦ). Як це зрозуміло з назви, такий строп складається з чотирьох переплетених сталевих гілок, які фіксуються за допомогою ланки. Ці стропи застосовуються в тих випадках, коли пристосування попереднього класу не можуть впоратися з покладеною на них роботою через габаритів або форм переміщуваних вантажів.